Warsztaty MŻW | Fotorelacja

0
661

15 stycznia edukatorzy MŻW ponownie odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce. O współpracy w ramach której pracownicy Muzeum prowadzą warsztaty w placówce informowaliśmy już wcześniej. W styczniu zajęcia wprowadziły uczestników w czasy zaborów i powstań.

Za pośrednictwem obrazów-zdrapek podopieczni SOSW poznali trudności i wyzwania, z jakimi musieli zmierzyć się ówcześni Polacy. Następnie uczniowie dopasowywali oraz doklejali brakujące elementy przedstawień. Zadania te stanowiły podstawę do bardziej wnikliwej analizy prezentowanych obrazów. Celne spostrzeżenia, zręczność i inwencja uczestników mile zaskoczyły prowadzących. Zabawa pozwoliła jednocześnie na poznanie dzieł artystów takich jak: Stanisław Witkiewicz, Józef Chełmoński, Artur Grottger, Jacek Malczewski, Józef Brandt czy Kazimierz Alchimowicz.

W tym miejscu pracownicy MŻW pragną podziękować uczestnikom oraz gronu pedagogicznemu za zaangażowanie i ciepłe przyjęcie. Gości strony zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.