Dofinansowania

Dotacja celowa na przygotowanie dokumentacji na przebudowę budynku H

7 lutego 2024 roku podpisano umowę dotyczącą udzielenia dotacji celowej z budżetu państwa na przygotowanie dokumentacji przetargowej, nadzór techniczny nad inwestycją, projekt budowlany, Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w związku z planowaną przebudową budynku H na potrzeby administracyjne Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Budynek H znajduje się na parkingu na tyłach Muzeum i obecnie pełni rolę magazynu. Dzięki jego przebudowie utworzone zostaną nowe pomieszczenia administracyjne.

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2024 roku w wysokości 300 tys. zł zostanie przeznaczone na przygotowanie dokumentacji przetargowej, nadzór techniczny nad inwestycją, projekt budowlany oraz Inspektora Nadzoru Budowlanego. Ta dotacja celowa pokryje całkowicie koszt tego zadania – wynieść ma ono 300 tys. zł.

Do końca 2024 roku mają być gotowe: postępowanie przetargowe na wykonanie projektu, dokumentacja projektowa, projekty instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, ciepłowniczej, przyłączeniowej i fotowoltaicznej, pozwolenie na budowę oraz postępowanie przetargowe na realizację robót budowlanych.

Prace budowlane, w zależności od pozyskanych w przyszłości środków, planowane są w latach 2025-2026. Koszt całej inwestycji to 4,2 mln zł.

Nazwa zadania: „Zakup, dostawa oraz montaż gablot na potrzeby wystawy stałej Muzeum Żołnierzy Wyklętych”

Program Infrastruktura kultury

Dofinansowanie: 68 000,00 zł

Całkowita wartość zamówienia: 87 274,65 zł

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Krótki opis zadania:

W ramach zadania dokonano wyposażenia sal wystawienniczych w 12 nowych gablot ekspozycyjnych. Dzięki temu muzeum otrzymało możliwość zwiększenia liczby eksponatów prezentowanych na wystawie stałej. Zwiększa to jej atrakcyjność przyczyniając się do wzrostu zainteresowania zwiedzaniem placówki muzealnej.

Nazwa zadania: „Modernizacja i adaptacja schronów leśnych”

Dotacja celowa, dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z budżetu państwa

Dofinansowanie i całkowita wartość inwestycji: 239 888,70 zł

W ramach zadania inwestycyjnego dokonano m.in. inwentaryzacji, przygotowania dokumentacji przetargowej, a także wykonano prace budowlane w zakresie modernizacji schronów wraz z uzupełnieniem niezbędnej infrastruktury.

Działalność sali kinowo-konferencyjnej