Zapraszamy do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości. W trzydniowym programie znajdziecie m.in. mapping budynku Muzeum, koncerty i warsztaty.
Zostańcie niepodległościowymi działaczami, uwolnijcie Mariana Bożywoja Kłycińskiego, który zawiesił na ostrołęckim ratuszu polską flagę i przeżyjcie wyjątkową przygodę dzięki naszej grze terenowej.
Piękną pieśnią z regionu łowickiego „Chrystus Pan jest mój żywot” rozpoczął się koncert zaduszkowy w wykonaniu kwartetu Floridus i Adama Tańskiego. W niedzielę 3 listopada wysłuchaliśmy utworów pogrzebowych z różnych regionów Polski.
W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych odwiedziliśmy cmentarz parafialny w Ostrołęce i ponad 150 grobów ostrołęczan oraz mieszkańców regionu – osób ważnych dla historii naszego miasta i okolic.
Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem „Filmowych śród z MŻW” na listopad 2024.
W każdą drugą niedzielę miesiąca w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbywają się spotkania przy grach planszowych „Kryptonim: Gramy!”. Wstęp wolny.
Zapraszamy na spotkania pracowni mikromodelarstwa i gier strategicznych, które odbywają się w Muzeum Żołnierzy Wyklętych.
W niedzielę 3 listopada zapraszamy na koncert zaduszkowy pt. „Lecą latami jakby skrzydłami życia mego momenta…”. Wystąpi dla nas kwartet wokalny Floridus. Wstęp bezpłatny.
Przedstawiamy repertuar „Filmowych śród z MŻW” na październik 2024.
Sanitariuszki, łączniczki, a czasem i walczące z bronią w ręku. To im, kobietom Powstania Warszawskiego, było poświęcone widowisko „Kobiety ’44”, na które zaprosiliśmy w niedzielę 6 października do naszego Muzeum.
Spektakl „Przez ścianę” to historia mówiąca o wielkiej miłości, niezłomnych charakterach i bestialstwie systemu, który łamał, zabijał ludzi. Artyści wystawili go u nas po raz pierwszy 2 października, ale nie po raz ostatni – zapraszamy na kolejne przedstawienia.
Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce prowadzi rekrutację na następujące stanowisko: kierownik/kierowniczka działu edukacji.
Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce prowadzi rekrutację na następujące stanowisko: kierownik/kierowniczka działu naukowo-wydawniczego.
Muzeum Żołnierzy Wyklętych oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają na spektakl „Przez ścianę”. Przedstawienie obejrzeć będzie można 2, 3 i 4 października. Wstęp bezpłatny, po wcześniejszym odebraniu biletów lub ich rezerwacji.
Kolejny raz bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Księgarń 2024”. Zapraszamy do nas w piątek 4 października. W programie spotkanie autorskie, pokazy filmów VR, spektakl oraz Turniej Gry Planszowej.
Nasze Muzeum włącza się w akcję „Weekend seniora z kulturą”. Zapraszamy do skorzystania z oferty w dniach 4-6 października.
Teatr Nie Teraz opowiedział nam w spektaklu „Pokonać piekło” o dwóch wielkich postaciach Kościoła: św. Andrzeju Boboli i bł. ks. Jerzym Popiełuszce.
Razem z Teatrem Nie Teraz zapraszamy na spektakl „Pokonać piekło” poświęcony św. Andrzejowi Boboli i bł. ks. Jerzemu Popiełuszce.
Przedstawiamy repertuar „Filmowych śród z MŻW” na wrzesień 2024.
W czwartek 15 sierpnia w Ostrołęce odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego.
Zapraszamy w sierpniu 2024 roku na zwiedzanie bez dodatkowej opłaty za przewodnika. Oferta obowiązuje od wtorku do piątku, chętni będą mogli z niej skorzystać o godz. 12.00 i 15.00.
Finałem obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego był koncert pn. „Powstać, by żyć”. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na wydarzenia organizowane przez nasze Muzeum i artystom dla nas występujących.
W niedzielę 4 sierpnia drużyny piesze i rowerowe mierzyły się z naszą grą terenową „Powstanie Warszawskie”. Zorganizowaliśmy ją w ramach 80. rocznicy wybuchu Powstania.
Kolejna odsłona obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego za nami. W sobotę 3 sierpnia wzięliśmy udział w spotkaniu pn. „Powstańczy szlak Mieczysława Fogga «Ptaszka»”, a także otwarciu wystawy poświęconej temu artyście.