Koncert i spektakl w Muzeum: fotorelacja

Na uroczystość Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce złożyły się nie tylko oficjalne obchody, ale i inne inicjatywy. W dniach 2 i 3 marca odbyły się dwie imprezy kulturalne – koncert Huberta Bojarskiego oraz spektakl Teatru Nie Teraz.

Oficjalne obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zbiegły się z zakończeniem I etapu budowy i rozbudowy Muzeum. W uroczystościach tych udział wzięli przedstawiciele władzy państwowej. Wydarzenie to już naświetliliśmy na naszych stronach.

W sobotę 2 marca odbył się koncert Huberta Bojarskiego – muzealnika, rekonstruktora, muzyka, którego inspiracją jest historia najnowsza. Na niemal godzinny występ złożyły się kompozycje własne oraz kilka interpretacji utworów innych artystów. Traktowały one m.in. o: zrzutach cichociemnych, powstańcach, partyzantce. Organizatorzy zostali miło zaskoczeni przez publiczność, która licznie przybyła.

W niedzielę 3 marca po raz drugi w Ostrołęce i po raz pierwszy w murach MŻW wystąpił Teatr Nie Teraz. Spektakl „Wyklęci” w reżyserii Tomasza A. Żaka, podobnie jak koncert, spotkał się z żywym zainteresowaniem publiczności. Sztuka została oparta na losach Danuty Siedzikówny „Inki” oraz innych postaci związanych z podziemiem antykomunistycznym. W role główne wcielili się: Anna Warchał, Aleksandra Pisz, Monika Szomko, Maciej Małysa i Przemysław Sejmicki.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń.