O sytuacji Polski w kontekście wojny na Ukrainie

Zapraszamy na wykład Marka Budzisza – historyka i eksperta ds. Rosji oraz obszarów postsowieckich w Fundacji Instytut Wolności. Jego tematem będzie „Geostrategiczne położenie Polski w kontekście wojny na Ukrainie”.

Wykład Marka Budzisza odbędzie się we wtorek 26 września w sali kinowej Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Ekspert opowie m.in. o relacjach Polski z Ukrainą, Białorusią, Rosją i państwami Morza Bałtyckiego.

W jaki sposób powinniśmy rozwijać współpracę z nowymi członkami NATO? Czy może jednak bezpieczeństwo Polski bardziej zależeć będzie od bilateralnych partnerstw z poszczególnymi krajami? Czy możliwy jest przewrót w Moskwie i jakie byłyby jego skutki? Jak trwająca wojna zmieniła geopolityczną pozycję Polski? To jedne z wielu pytań, na które postara się odpowiedzieć nasz gość.

Marek Budzisz to publicysta, historyk i działacz opozycji antykomunistycznej. Jest ekspertem ds. Rosji i obszarów postsowieckich w Fundacji Instytut Wolności, a także współpracownikiem Strategy&Future.

Jest również autorem publikacji, m.in. „Wszystko jest wojną. Rosyjska kultura strategiczna, „Samotność strategiczna Polski” i wielu innych.

Wykład będzie połączony z pytaniami od publiczności oraz promocją wydawnictw autorstwa naszego gościa.