Noc Muzeów. Zapraszamy do nas 13 maja

W sobotę 13 maja zapraszamy do naszej placówki na Noc Muzeów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

W sobotę 13 maja nasze Muzeum będzie wyjątkowo otwarte nie od godz. 10.00, a od godz. 18.00 do 00.00. Zapraszamy wówczas na Noc Muzeów.

Będzie można bezpłatnie zwiedzić wystawę stałą oraz inne ekspozycje, a także skorzystać nieodpłatnie ze strzelnicy cyfrowej. Każdy zwiedzający będzie mógł też sprawdzić swoją wiedzę w grze terenowej „Akcja Q” – jeśli poprawnie odpowie na pytania dotyczące wystawy, weźmie udział w losowaniu nagród.

O godz. 20.00 wystąpi dla nas Norbert „Smoła” Smoliński, założyciel i wokalista zespołu rockowego Contra Mundum, znany też ze współpracy z zespołem Delhy Seed. Koncertu patriotycznego w wykonaniu artysty wysłuchamy w sali kinowej.

Atrakcją Nocy Muzeów będzie też rekonstrukcja obozu partyzantów, dzięki której poznamy warunki, w jakich bytowali żołnierze podziemia antykomunistycznego. Zakład Karny w Przytułach Starych pokaże natomiast jak wygląda współczesna cela, w której przebywają więźniowie.

Przygotowaliśmy także coś dla dzieci: będą one mogły wziąć udział w zabawach edukacyjnych, a także obejrzeć krótkie filmy z cyklu „Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?”. Miś Wojtek opowie o losach Polaków wywiezionych do Związku Sowieckiego podczas II wojny światowej, Kasztanka Józefa Piłsudskiego przybliży historię walk o niepodległość Polski oraz wojny polsko-bolszewickiej, a pies Ciapek przedstawi zmagania polskich lotników walczących u boku zachodnich aliantów.

Blok filmowy będzie też i dla dorosłych, a podczas niego wyświetlimy takie produkcje jak „Grom”, „P-8”, „Młot”, „Huzar”, „Posłańcy śmierci”, „Wiarus”, „Żołnierze Wyklęci”, „Ryba”. Seanse odbędą się w sali edukacyjnej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Noc Muzeów w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce – program:

• zwiedzanie wystaw
  • korzystanie z wirtualnej strzelnicy
  • blok filmowy dla dzieci w sali edukacyjnej: filmy z cyklu „Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?” – „Kasztanka”, „Pies Ciapek”, „Niedźwiedź Wojtek”
  • blok filmowy dla dorosłych w sali edukacyjnej: „Grom”, „P-8”, „Młot”, „Huzar”, „Posłańcy śmierci”, „Wiarus”, „Żołnierze Wyklęci”, „Ryba”
  • codzienne życie więźnia – rekonstrukcja współczesnej celi
  • zabawy edukacyjne dla dzieci
  • gra terenowa „Akcja Q”
  • rekonstrukcja obozu partyzantów