Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MŻW – koncert Adama Jarząbka

0
961

Wczoraj z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych gościliśmy w naszych murach współtwórcę lubelskiej sceny muzycznej, nauczyciela i piosenkarza Adama Jarząbka.

Wykonawca, który jest popularyzatorem twórczości Jacka Kaczmarskiego od przeszło 30 lat, w Ostrołęce zaśpiewał znane i trochę mniej popularne pieśni legendarnego barda. Rozpoczął od „Ballady o powitaniu”. W przerwach między kolejnymi utworami dzielił się z publicznością refleksjami na temat historii Polski i walki o wolność. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem artysty, że pamięć jest naszą zbroją. Na koniec zaprezentował autorską interpretację „Naszej klasy” i „Ballady o bieli”, a podczas bisów przedstawił „Korespondencję klasową”.

Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem. Muzealne progi zapełniły się do ostatniego miejsca. Pozostaje mieć nadzieję, że niebawem podobne wydarzenia będą odbywać się w nowej sali koncertowo-kinowej. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za tak liczne przybycie. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.