Polskie Radio 24 o powstającym w Ostrołęce Muzeum Żołnierzy Wyklętych

O Muzeum Żołnierzy Wyklętych, które powstaje w Ostrołęce, artykuł przygotowała redakcja Polskiego Radia 24. O planach związanych opowiedział dyrektor Janusz Kotowski.

„Dyrektor instytucji Janusz Kotowski powiedział Polskiemu Radiu, że muzeum ma pełne wsparcie władz centralnych. Od początku roku placówka jest nową państwową instytucją kultury. Janusz Kotowski zaznaczył, że pełne otwarcie muzeum jest już bliską perspektywą” – czytamy na stronie Polskiego Radia 24.

Dodał też, że Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wesprze powstanie drugiej części wystawy stałej. Obecnie przygotowywana jest pierwsza część ekspozycji – prace są już na finiszu.

„Janusz Kotowski przypomniał, że Ostrołęka jako siedziba Muzeum Żołnierzy Wyklętych jest miejscem nieprzypadkowym. Północno-wschodnie Mazowsze było jednym z silniejszych miejsc zbrojnego oporu przeciwko narzuconej władzy komunistycznej”

Cały artykuł o naszym muzeum przeczytać można TUTAJ.