Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprasza na wspólne oglądanie meczów Polaków na Euro 2024. Pierwsze spotkanie już w niedzielę 16 czerwca o godz. 15.00. Biało-czerwoni zmierzą się tego dnia z Holendrami.
Już w piątek 14 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłkę Nożną 2024, organizowane w Niemczech. I to właśnie nasi zachodni sąsiedzi, jako gospodarze, rozegrają pierwszy mecz Euro – ze Szkocją.
Polska znalazła się w niełatwej grupie z Holandią, Francją i Austrią. Lewandowski i spółka zainaugurują Euro 2024 starciem z ekipą Oranje. Potem przyjdzie czas na Austrię oraz Francję.
Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprasza do wspólnego kibicowania naszej reprezentacji. Wszystkie mecze biało-czerwonych obejrzymy na dużym telebimie w sali kinowej. Wstęp jest bezpłatny.
- niedziela 16 czerwca, godz. 15.00 – Polska – Holandia
- piątek 21 czerwca, godz. 18.00 – Polska – Austria
- wtorek 25 czerwca, godz. 18.00 – Polska – Francja
Z pewnością podczas turnieju czeka nas wiele emocji i zaskakujących rozstrzygnięć. Miejmy nadzieję, że miłą niespodziankę sprawią i Polacy, prezentując się z dobrej strony.
Przed meczem bądź w czasie przerwy będzie można zwiedzić czasową wystawę „Pierwszy mecz, pierwszy gol” ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie:
„Lwów to symbol dla naszej historii. Nie sposób wyobrazić sobie polskiej kultury i polskości w ogóle bez spuścizny, którą wniosło do dziejów to miasto i związani z nim przez stulecia ludzie.
Lwów to także kolebka polskiego sportu. To tutaj narodziły się pierwsza polska organizacja sportowa – Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, pierwsze kluby akademickie i piłkarskie, a także polskie harcerstwo.
14 lipca 1894 roku na boisku „Sokoła” w Parku Stryjskim odbył się pierwszy na ziemiach polskich mecz piłkarski.
Dla upamiętnienia tego wydarzenia Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przygotowało wystawę pt. „Pierwszy mecz, pierwszy gol. Lwowskie początki polskiego futbolu”, która przybliża historię pionierskich czasów polskiej piłki nożnej we Lwowie przed odzyskaniem niepodległości, w latach 1894-1918.”