Debata o sporcie ostrołęckim w Muzeum

W poniedziałek 25 września w naszym Muzeum zostanie zorganizowana „Debata o sporcie ostrołęckim, nie tylko dla kibiców”. Początek o godz. 15.00, wstęp wolny.

Odbędzie się debata, ale też wręczone będą odznaczenia „Za zasługi dla sportu” wybitnym ostrołęckich sportowcom.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Sportu-Państwowy Instytut Badawczy razem z sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Arkadiuszem Czartoryskim.

Po zakończeniu panelu dyskusyjnego będzie można zadawać gościom pytania lub podzielić się własnymi doświadczeniami i pomysłami.

A do Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce przyjadą:

• dyrektor Instytutu Sportu dr Rafał Kubacki – dwukrotny mistrz świata w judo, olimpijczyk
  • Radosław Paweł Piesiewicz – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego,
  • Andrzej Supron, przed laty czołowy zapaśnik na świecie w stylu klasycznym, trzykrotny olimpijczyk, srebrny medalista Igrzyska Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku, trener i sędzia zapasów, obecnie Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego,
  • Witold Roman, wybitny siatkarz 259-krotny reprezentant Polski, olimpijczyk z Atlanty, trener i działacz sportowy, obecnie dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu,
  • dr Urszula Włodarczyk, wybitna polska lekkoatletka specjalizująca się w siedmioboju, trzykrotna olimpijka, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, obecnie zastępca dyrektora Instytut Sportu – PIB.