Wyjątkowe kino MŻW – 16.04 i 25.04.2024

Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprasza na filmy opowiadające o losach wyjątkowych ludzi.

Bezpłatne bilety na seanse można odebrać w kasie muzeum lub zarezerwować je, dzwoniąc pod numer telefonu 510 139 061.

O kontakt w sprawie rezerwacji prosimy od wtorku do soboty w godz. 10.00 – 18.00 bądź w niedzielę w godz. 10.00 – 16.00.

KRYPTONIM KLASZTOR. DOPAŚĆ PILECKIEGO
wtorek 16 kwietnia, godz. 9.00

Nowy film o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, obrońcy Ojczyzny, więźniu i uciekinierze z Auschwitz, powstańcu warszawskim, prześladowanym przez komunistów człowieku szlachetnym i „czystym jak łza”. Znany brytyjski historyk Michael Foot nazwał Witolda Pileckiego jednym z sześciu najodważniejszych ludzi świata walczących w konspiracji podczas II wojny światowej.

Przed seansem zaplanowane jest wystąpienie współtwórcy filmu, red. Tadeusza Płużańskiego.

Czas trwania: 55 minut

KOBIETY WYKLĘTE
czwartek 25 kwietnia, godz. 11.30

Film o odważnych i pięknych Polkach zakochanych w Ojczyźnie, bo przecież nie tylko mężczyźni podjęli walkę o prawdziwą wolność Polski.

Czas trwania: 48 minut