Porozumienie o współpracy z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

Festiwal Filmowy NNW – Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci w Gdynito jedyne tego typu wydarzenie w Polsce,

gromadzące nie tylko twórców filmowych, ale również historyków, aktorów, muzyków oraz szerokie grono osób zafascynowanych polską historią najnowszą. W tym roku, w dniach 28 września – 1 października, odbyła się już ósma jego edycja. Muzeum Żołnierzy Wyklętych – podobnie, jak w ubiegłym roku – było jednym z gości Festiwalu. Towarzyszył nam zespół rekonstruktorów z GRH WiN.

Nasze stoisko odwiedziło wielu gości z całej Polski, a nawet spoza kraju. Festiwal NNW był dla nas okazją do poznania wspaniałych osób, do rozmowy i wysłuchania fascynujących historii, a także nawiązania obiecujących kontaktów.

Podczas Festiwalu nasze Muzeum podpisało porozumienie o współpracy z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, które powstanie na terenie aresztu śledczego przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.

Podpisanie porozumienia – fot. B. Kosiński (Festiwal NNW),

źródło: http://festiwalnnw.pl/dwa-muzea-zolnierzy-wykletych-podpisanie-porozumienia/