Zapraszamy na piknik rodzinny „O złotym i historii Niezłomnych”

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce i Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Warszawie zapraszają na piknik rodzinny „O złotym i historii Niezłomnych”, który odbędzie się na muzealnym dziedzińcu w sobotę 26 sierpnia. Wstęp wolny.

Piknik rozpocznie się o godz. 14.00. Do godz. 20.00 na uczestników czekać będzie wiele atrakcji:

• pokazy rozpoznawania autentyczności polskich banknotów,
  • strefa dla dzieci (m. in. gry, zabawy, konkursy wiedzy),
  • sejf (każdy chętny będzie mógł zmierzyć się ze złamaniem szyfru – za otwarcie sejfu czeka go nagroda),
  • bankowóz (możliwość przymierzenia stroju konwojenta, banknoty wycofane z obiegu oraz imitacje worków przesyłowych),
  • stoiska i pokazy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce oraz Zakładu Karnego w Przytułach Starych
  • bezpłatny wstęp na wystawę stałą i strzelnicę cyfrową.

O godz. 18.00 zaprezentowana zostanie nowa kolekcjonerska moneta NBP z serii „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni” poświęcona Stanisławowi Sojczyńskiemu „Warszycowi”.

Srebrne numizmaty z wizerunkiem twórcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego zostaną przekazane osobom zasłużonym dla podtrzymywania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Będzie je też można kupić.

O godz. 19.00 odbędzie się koncert zespołu Pseudonim z Przasnysza. Usłyszymy piosenki poświęcone żołnierzom podziemia antykomunistycznego.

Organizatorem pikniku jest Muzeum Żołnierzy Wyklętych razem z Narodowym Bankiem Polskim, Oddziałem Okręgowym w Warszawie. Partnerami wydarzenia są Wojskowe Centrum Rekrutacji w Ostrołęce, a także Zakład Karny w Przytułach Starych.