„Wszechnica Kościuszkowska” – 19.03.2024 r.

Zapraszamy na „Wszechnicę Kościuszkowską: sesję w Ostrołęce z okazji 230. rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej”, która odbędzie się we wtorek 19 marca. Początek o godz. 11.00.

Chętnych do udziału w wydarzeniach wcześniej prosimy o odebranie bezpłatnych biletów w kasie Muzeum lub o ich rezerwację (nr tel.: 510 139 061).

„Wszechnica Kościuszkowska: sesja w Ostrołęce z okazji 230. rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej” zostanie zorganizowana we współpracy z Polską Fundacją Kościuszkowską i Muzeum Niepodległości.

PROGRAM:

11.00 – koncert „Na kościuszkowską nutę”
Usłyszymy melodie skomponowane przez Tadeusza Kościuszkę (dwa polonezy i walc), a także inne utwory poświęcone Insurekcji i Kościuszce.

Wystąpią: Alina Małachowska – pianistka, wokalistka, kompozytor
Maciej Włodowski – baryton

referaty:

12.00 – „Impuls wyszedł z Ostrołęki” – dr W. Rawski

12.30 – „Przywódcy Insurekcji Kościuszkowskiej” – dr L. M. Krześniak

13.00 – „Udział Kurpiów w Insurekcji” – dr K. Jabłonka

13.30 – dyskusja

Ponadto: wystawa obrazów „Przywódcy Insurekcji Kościuszkowskiej” autorstwa Hakoba Mikayelyana.

Organizatorzy: Polska Fundacja Kościuszkowska, Muzeum Niepodległości, Muzeum Żołnierzy Wyklętych.