Wizyta przedstawicieli MKiDN i posiedzenie Rady Muzeum

W poniedziałek 21 stycznia 2019 Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odwiedzili przedstawiciele kierownictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wiceminister Jarosław Sellin i wiceminister Magdalena Gawin – oraz prezydent miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.

Goście wzięli udział w posiedzeniu Rady Muzeum, które po raz pierwszy odbyło się w naszej siedzibie – przebudowanym i zaadaptowanym do nowej funkcji byłym kompleksie aresztu śledczego. Zebranych oprowadził dyrektor Muzeum Jacek Karczewski w towarzystwie przedstawicieli zespołu ART FM – autorów koncepcji wystawy stałej.

Głównym punktem obrad było zapoznanie Rady ze scenariuszem oraz założeniami plastyczno-przestrzennymi wystawy stałej. W dyskusji szczególnie silnie zaznaczyła się refleksja nad miejscem historii regionu w treści ekspozycji. Członkowie Rady zapoznali się również ze sprawozdaniem z przebiegu inwestycji oraz działalności Muzeum w 2018 roku.

Prace budowlane na terenie dawnego aresztu zostały prawie ukończone, trwa jeszcze montaż kładki dla pieszych nad ul. Traugutta. Ostatnim etapem dzielącym nas od otwarcia Muzeum dla zwiedzających będzie realizacja wystawy stałej.