Warszawska Orkiestra Sentymentalna z koncertem w Muzeum

W sobotę 25 listopada o godz. 18.00 będzie można w naszym Muzeum wysłuchać koncertu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Wstęp po okazaniu bezpłatnych wejściówek na występ.

Bezpłatne bilety na koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej można odebrać w kasie Muzeum bądź zarezerwować, dzwoniąc pod numer telefonu 510 139 061 w godzinach otwarcia placówki (wtorek-sobota 10-18, niedziela 10-16). Zarezerwowany bilet należy odebrać najpóźniej 30 minut przed wydarzeniem.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Inspiruje się piosenkami i pieśniami z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacjami Henryka Warsa i Rostworowskiego, orkiestrami Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka.

W repertuarze ma wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy. Zespół zachowuje styl i ponadczasowy urok tych melodii, dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

W 2017 roku debiutancka płyta Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej „Umówmy się na dziś” otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu „Nowa Tradycja”. Kolejnym wyróżnieniem dla muzyków były Wirtualny Gęśle – internauci uznali, ze jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016.

Zespół na koncie ma też albumy „Tańcz mój złoty”, „Śpiewnik kolędowy”, a także „Płyń Wisełko”, a którym znajdziemy piosenki opowiadające o codzienności żołnierzy, w szczególności ułanów, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru i namiętnościach.

Skład zespołu: Gabriela Mościcka (śpiew, akordeon), Lena Nowak (klarnet), Krzysztof Baranowski (gitara, mandolina), Jakub Fedak (wibrafon), Mateusz Kowalski (perkusjonalia), Kazimierz Nitkiewicz (trąbka) oraz Łukasz Owczynnikow (kontrabas).

Fot. W. Rudzki