Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Muzeum (program)

Zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie m.in. koncert „Niepodległej”, wielki pokaz laserowy „Historia niepodległej Polski” na terenie Muzeum oraz uroczystości w Dudach Puszczańskich. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

sobota 11 listopada, Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

• zwiedzanie wystawy stałej
  • rodzinny quiz historyczny z nagrodami
  • akcja „Niepodległa do Hymnu”, czyli wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego
    12.00, dziedziniec
  • pokazy rekonstruktorów w mundurach armii zaborczych z okresu I Wojny Światowej (umundurowanie, broń, poczta polowa) w wykonaniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Marienburg 152 IR
    12.00 – 18.00, dziedziniec
  • Maraton Strzelecki
    12.00 – 18.00, bezpłatne korzystanie ze strzelnicy cyfrowej
  • Koncert „Niepodległej”
    17.00, sala widowiskowa

Koncert będzie spotkaniem z historią naszego kraju. Zaprosimy odbiorców w sentymentalną podróż do dawnej Polski. Artyści wykonają najbardziej znane pieśni patriotyczne, legionowe, powstańcze i wojenne, m.in „O mój rozmarynie”, „My Pierwsza Brygada”, „Biały krzyż” we własnych oryginalnych aranżacjach.

W programie wspólne śpiewanie pieśni. Wykonawcy:  Izabela Szafrańska (śpiew), Mateusz Mijal (śpiew), Przemysław Zalewski (pianino).
  • wielki pokaz laserowy „Historia niepodległej Polski”
    18.30, dziedziniec, czas trwania 40 minut

niedziela 12 listopada, gmina Łyse

• Msza Święta w intencji Obrońców Ojczyzny
    11.00, kościół pw. Św. Stanisława Kostki w miejscowości Zalas (gm. Łyse)
  • Uroczystości przy pomniku w Dudach Puszczańskich poświęconym żołnierzom Narodowego Zjednoczenia Wojskowego – Aleksandrowi Góralczykowi ps. Topór, Stanisławowi Grajkowi ps. Mazur i Władysławowi Sadłowskiemu ps. Twardy –poległym w starciu z obławą UB-KBW-MO 11 listopada 1953 r.