O „ruskim mirze” z Mateuszem Lachowskim, korespondentem wojennym na Ukrainie

Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprasza na spotkanie z korespondentem wojennym na Ukrainie Mateuszem Lachowskim. Odbędzie się ono 25 maja o godz. 18.00, w sali kinowej Muzeum. Wstęp wolny.

Mateusz Lachowski urodził się w 1992 r. w Lublinie. Jest fotoreporterem, reżyserem, dziennikarzem mającym na koncie współpracę z wieloma polskimi mediami. Zajął III miejsce w konkursie na Dziennikarza Roku Grand Press 2022.

Od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę, 24 lutego 2022 r., pracuje jako korespondent wojenny, obecnie w telewizji Polsat. Niemalże każdego dnia przekazuje informacje z frontu. Był pierwszym dziennikarzem z Polski, który relacjonował mord cywilów ukraińskich w Buczy.

Mateusz Lachowski opowie nie tylko o zbrodniach rosyjskich. Z pierwszej ręki będzie można dowiedzieć się jak wygląda sytuacja na froncie, jak z inwazją rosyjską radzi sobie Ukraina i jakie są, jego zdaniem, możliwe scenariusze zakończenia wojny.

Gość Muzeum podzieli się z uczestnikami spotkania bogatym zbiorem fotografii i materiałów filmowych wykonanych w trakcie konfliktu.

Fot. Archiwum Mateusza Lachowskiego