Nasze Muzeum w hołdzie Powstańcom Warszawskim (program)

Zapraszamy na obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Przygotowaliśmy program obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które trwało od 1 sierpnia do 3 października 1944 r.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się 31 lipca. Wówczas to spotkać się będzie można z archeologiem Olafem Popkiewiczem, znanym z programu „Poszukiwacze historii”. Opowie on o broni używanej przez powstańców.

1 sierpnia o godz. 18.00 w muzealnym kinie obejrzeć będzie można film „Miasto 44”, a 15 sierpnia budynek Muzeum rozświetli iluminacja w biało-czerwonych barwach.

Z kolei w dniach 20-24 września zapraszamy na pokaz filmu w technologii VR „Kartka z Powstania”. VR przeniesie nas w czasie i pozwoli poczuć emocje, jakie towarzyszyły powstańcom w sierpniu 1944 r.

Obchody zakończy natomiast spektakl „A ponad ziemią z kulami latały brylanty”. Poświęcony on będzie Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu – poecie, żołnierzowi Armii Krajowej, który zginął podczas Powstania Warszawskiego.

Spotkanie, projekcje filmów, spektakl odbędą się w sali kinowo-widowiskowej. Wstęp wolny.

Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego z MŻW. Program:

(sala kinowo-widowiskowa Muzeum Żołnierzy Wyklętych)

31 lipca, godz. 16.00

Spotkanie z archeologiem, detektorystą Olafem Popkiewiczem. Gość opowie o broni używanej podczas Powstania Warszawskiego i „drugiej konspiracji”.

1 sierpnia, godz. 18.00

Projekcja filmu „Miasto 44”, w reżyserii Jana Komasy.

15 sierpnia, Święto Wojska Polskiego

Iluminacja w biało-czerwonych barwach na budynku Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

20-24 września, w godzinach otwarcia muzeum

„Kartka z Powstania” –pokazy filmu fabularnego zrealizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), opowiadającego prawdziwą historię jednego z powstańców warszawskich.

7 października, godz. 18.00

„A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim” – spektakl wystawiony przez Adriannę Kieś i Przemysława Tejkowskiego, który jest też reżyserem przedstawienia.