Koncert kolęd i pastorałek – 19 grudnia 2023 r.

We wtorek 19 grudnia o godz. 18.00 piękne polskie świąteczne pieśni wykona w naszym Muzeum zespół Tumigraj. Zapraszamy na koncert „Hejże ino dyna, dyna!”.

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym w naszym Muzeum odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. W tym roku wystąpi dla nas zespół Tumigraj, który wykona piękne polskie pastorałki i kolędy, we własnej aranżacji i interpretacji.

Wstęp na koncert pn. „Hejże ino dyna, dyna!” jest bezpłatny, wcześniej należy jednak odebrać wejściówkę w kasie Muzeum bądź ją zarezerwować (510 139 061).

Zespół Tumigraj tworzy pięć osób – przyjaciół, a zarazem profesjonalnych muzyków, których połączyło zamiłowanie do folkloru.

Aranżacje utworów stanowią autorskie interpretacje tradycyjnych pieśni, w których zaklęta została etniczna prostota, swojskie piękno i emocjonalna szczerość.

Skład Zespołu: Justyna Winczewska – wokalistka, Jarema Jarosiński – aranżer, kompozytor, perkusista. Katarzyna Górska – wokalistka, instrumentalistka Janek Strojewski – gitarzysta, Maria Skarbek-Kiełłczewska – altowiolistka, Paweł Steczkowski – kontrabas.