2 maja – Dzień Flagi
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieszając biało-czerwone barwy, dajemy wyraz naszemu patriotyzmowi, jedności i przywiązaniu do Ojczyzny. Także tego dnia świętujemy Dzień Polonii i Polaków za Granicą, których wielomilionowa wspólnota, rozsiania po całym świecie, walnie przyczyniła się do budowania wolnej Polski.
3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W kwietniu 1919 r. Sejm Ustawodawczy zdecydował uznać uchwalenie Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów za święto narodowe. Obchody organizowane były co roku z wielkim rozmachem.
Zwykli mieszkańcy i żołnierze nawet w warunkach okupacji nie zapominali o obchodach tej ważnej dla Ojczyzny uroczystości. W 1944 r. przed ołtarzem polowym w lesie koło Życzyna partyzanci uczcili 153 rocznicę uchwalenia drugiej na świecie i pierwszej w Europie Konstytucji 3 maja.
W wydarzeniu wzięły udział oddziały Mariana Bernaciaka „Orlika”, Jerzego Jaskulskiego „Zagończyka”, elewowie Szkoły Podchorążych i Szkoły Podoficerskiej z Sobieszyna jak i okoliczni mieszkańcy. Mszę świętą odprawił kapelan ks. Franciszek Martenka „Ordon”, po której ks. Jan Socha „Skała” modlił się ze zgromadzonymi w intencji poległych za Ojczyznę. Na koniec oddziały przemaszerowały w niecodziennej defiladzie i urządzono wspólne ognisko.
W okresie Polski „ludowej” komunistyczne władze zwalczały rocznicę uchwalenia konstytucji i zniosły jej obchody w 1951 r. z kalendarza świąt państwowych. W kwietniu 1990 r. Sejm przywrócił dzień 3 maja jako święto narodowe.