Czerwony Tulipan z koncertem w Muzeum

W sobotę 14 października w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce wystąpi zespół Czerwony Tulipan z koncertem pt. „Piękno”. Początek o godz. 18.00. Wstęp po odebraniu bezpłatnego biletu.

Zespół Czerwony Tulipan powstał w 1985 roku w Olsztynie. Tworzy go pięć artystycznych indywidualności: Stefan Brzozowski (lider bandu, kompozytor, wokalista, gitarzysta), Ewa Cichocka (recytatorka, wokalistka, tancerka, aktorka), Krystyna Świątecka (wokalistka i flecistka), Andrzej Czamara (gitarzysta solowy) oraz Andrzej Dondalski (gitarzysta basowy).

Czerwony Tulipan tworzy i śpiewa piosenki artystyczne – poetyckie oraz satyryczne – a także kabaretowe interpretacje wierszy. Gra koncerty w całej Polsce, występował także w Europie, USA i Kanadzie, inicjuje muzyczne wydarzenia na terenie Warmii i Mazur. Współpracował niegdyś z „Kabaretową Sceną Trójki”, należy do „Krainy Łagodności”, brał udział w wielu programach radiowych i telewizyjnych.

Zespół w dorobku ma 15 płyt i album DVD. Ostatnie wydawnictwo z największymi hitami nosi tytuł „Piękno – the best” i wydane zostało z okazji 35-lecia działalności.

Czerwony Tulipan i Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zapraszają na koncert pt. „Piękno” – w sobotę 14 października o godz. 18.00, w sali kinowej. Bezpłatne wejściówki na występ można otrzymać w kasie Muzeum bądź je zarezerwować, dzwoniąc pod numer telefonu: 510 139 061 (należy je odebrać najpóźniej 30 minut przed wydarzeniem).

Piękno” – koncert, czyli wędrówka z zespołem Czerwony Tulipan na 50-lecie Artystycznej Działalności Stefana Brzozowskiego:

„Świat wokół nas wciąż się zmienia… Zmieniają się ludzie… Tym, co jest stałe, co nas otacza i co jest w nas, wciąż intryguje, przyciąga i do czego wciąż powracamy jest piękno.

Od nas zależy jak widzimy otaczającą rzeczywistość. Każdy z nas nadaje sens i moc wszystkim wartościom – swoją myślą, mową i uczynkiem. Dlatego tak ważne jest jak odbieramy, jak postrzegamy i interpretujemy ten świat… Piękno jest drogą. Idąc drogą piękna, będziemy mieli piękne życie.”