Razem z Teatrem Nie Teraz zapraszamy na spektakl „Pokonać piekło” poświęcony św. Andrzejowi Boboli i bł. ks. Jerzemu Popiełuszce.
Przedstawiamy repertuar „Filmowych śród z MŻW” na wrzesień 2024.
W każdą drugą niedzielę miesiąca w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbywają się spotkania przy grach planszowych „Kryptonim: Gramy!”. Wstęp wolny.
Zapraszamy na spotkania pracowni mikromodelarstwa i gier strategicznych, które odbywają się w Muzeum Żołnierzy Wyklętych.
W czwartek 15 sierpnia w Ostrołęce odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego.
Zapraszamy w sierpniu 2024 roku na zwiedzanie bez dodatkowej opłaty za przewodnika. Oferta obowiązuje od wtorku do piątku, chętni będą mogli z niej skorzystać o godz. 12.00 i 15.00.
Finałem obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego był koncert pn. „Powstać, by żyć”. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na wydarzenia organizowane przez nasze Muzeum i artystom dla nas występujących.
W niedzielę 4 sierpnia drużyny piesze i rowerowe mierzyły się z naszą grą terenową „Powstanie Warszawskie”. Zorganizowaliśmy ją w ramach 80. rocznicy wybuchu Powstania.
Kolejna odsłona obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego za nami. W sobotę 3 sierpnia wzięliśmy udział w spotkaniu pn. „Powstańczy szlak Mieczysława Fogga «Ptaszka»”, a także otwarciu wystawy poświęconej temu artyście.
Warszawska Orkiestra Sentymentalna po raz kolejny uraczyła nas nieśmiertelnymi melodiami, w fantastycznym wykonaniu. Jej koncert odbył się w piątek 2 sierpnia, w ramach obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
1 sierpnia 2024 przeżywaliśmy 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Nasze Muzeum również przygotowało program obchodów tej ważnej rocznicy. Rozpoczęły się one w czwartek 1 sierpnia.
W godzinę „W” ostrołęczanie jak co roku spotkali się przed Pomnikiem Armii Krajowej, aby oddać hołd Powstańcom. W tej podniosłej uroczystości wzięła również udział delegacja Muzeum z p.o. dyrektora Jackiem Karczewskim na czele.
Kim były Halina Korabiowska i Michalina Szelągowska? Jak wyglądały powstańcze losy Juliusza Wiktora Gomulickiego i Marii Radomskiej? Tego wszystkiego dowiecie się dzięki naszej nowej wystawie plenerowej „Ostrołęckie ślady w Powstaniu Warszawskim”. Wstęp wolny.
Z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zorganizowaliśmy akcję informacyjno-edukacyjną „To także nasza historia”. Plakaty i billboardy prezentujące powstańców warszawskich związanych z Ostrołęką i regionem znajdziecie w naszym mieście, ale też i w Łomży.
W niedzielę 11 sierpnia odbędzie się wakacyjne spotkanie przy grach planszowych w Ostrołęce „Kryptonim: Gramy!”. Fani planszówek spotkają się jak zwykle w Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Wstęp wolny.
Od 1 do 4 sierpnia w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbędą się obchody 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszamy na koncerty i występy, seanse w kinie, grę terenową. Przygotowaliśmy też plakaty prezentujące powstańców związanych z Ziemią Ostrołęcką – znajdziecie je na przystankach MZK.
1 sierpnia 2024 minie 80 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. To także nasza historia – liczba uczestników powstania związanych z Ostrołęką i powiatem ostrołęckim wynosi około 100 osób.
Tu znajdziecie mapę z zagadkami gry terenowej „Powstanie Warszawskie”.
Zachęcamy do udziału w naszej grze terenowej „Powstanie Warszawskie”. 4 sierpnia zmierzycie się z ciekawymi zadaniami, które czekały będą was na jej trasie. Najlepszych zawodników nagrodzimy.
Prezentujemy Państwu ofertę edukacyjną Muzeum Żołnierzy Wyklętych skierowaną do uczniów szkół średnich i podstawowych.
Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprasza na wspólne oglądanie meczów Polaków na Euro 2024. Pierwsze spotkanie czeka nas już w niedzielę 16 czerwca o godz. 15.00. Biało-czerwoni zmierzą się tego dnia z Holendrami.
W sobotę 22 czerwca odbędzie się 2 Rajd Rowerowy „Lasa”. Z Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce pojedziemy do zrekonstruowanych schronów XVI Okręgu NZW „Orzeł”.
Przedstawiamy repertuar „Filmowych śród z MŻW” na czerwiec 2024.
Razem z Instytutem Pamięci Narodowej zapraszamy na dwa koncerty pn. „Czerwone maki na Monte Cassino” w wykonaniu Trio Petersburski Junior, które odbędą się w środę 29 maja.