Zapraszamy na Bieg Tropem Wilczym w Ostrołęce 2022 – 6 marca!

W niedzielę 6 marca odbędzie się w Ostrołęce Bieg Tropem Wilczym 2022. Rozpoczęły się zapisy – zapraszamy do zgłaszania swojego udziału!

Bieg Tropem Wilczym to jedna z największych imprez sportowych upamiętniająca partyzantów podziemia antykomunistycznego. W Ostrołęce organizuje go Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Zaplanowane są dwie trasy.

W pierwszej kolejności przebiegniemy dystans 1963 m – nawiązuje on do daty zamordowania ostatniego Żołnierza Niezłomnego – Józefa Franczaka „Lalusia”. Wzorem poprzednich lat odbędzie się też drugi bieg – na dystansie 5000 m.

Ważne informacje:

• Termin biegu: 6 marca, miejsce: Muzeum Żołnierzy Wyklętych, u. R. Traugutta 19, Ostrołęka
  • godz. 12.00 – start 1963 m. Bieg bez ograniczeń wiekowych!
  • godz. 12.30 – start 5000 m. Dla osób, które ukończyły 14 lat
  • rejestracja już się rozpoczęła! Zgłosić swój udział można TUTAJ
  • zgłoszenia online do 2 marca, potem w biurze zawodów (jeśli nie będzie wyczerpana liczba miejsc)
  • na obu dystansach prowadzone będą klasyfikacje:
    – open kobiet i mężczyzn
    – powyżej 50 lat kobiet i mężczyzn
  • opłaty za bieg:
    1963 m – 5 zł,
    5000 m, uczniowie i studenci do 26. roku życia – 10 zł,
    5000 m, pozostałe osoby – 20 zł.
  • w ramach opłaty uczestnicy dostaną pakiet startowy: koszulkę, gadżety, pamiątkowy medal. Zostanie też wykonany profesjonalny pomiar czasu
  • regulamin, dane kontaktowe i wszelkie inne istotne informacje o biegu znaleźć można TUTAJ

Zapraszamy!