Turniej strzelecki dla krwiodawców „Strzał od serca”

Rusza kolejny turniej strzelecki na strzelnicy cyfrowej Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce! Mogą wziąć w nim udział krwiodawcy, którzy oddadzą krew od 8 maja do 14 czerwca.

8 maja, w Światowy Dzień Czerwonego Krzyża, rozpocznie się turniej strzelecki „Strzał od serca” dla Honorowych Dawców Krwi.

Organizowany jest on w ramach obchodów 40-lecia klubu HDK PCK przy Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, a nasze Muzeum jest jego współorganizatorem.

Warunkiem udziału jest oddanie krwi, a potem zgłoszenie się do naszego Muzeum. Tu sprawdzicie swoją celność na strzelnicy cyfrowej (regulamin i spis najważniejszych zasad znaleźć można pod koniec tego tekstu).

Turniej zakończy się 14 czerwca, w Światowy Dzień Krwiodawcy, a dzień później, 15 czerwca o godz. 17.00, ogłoszone zostaną jego wyniki w sali kinowej Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Najlepsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, a także komendant Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Ostrołęce objęli zawody patronatem honorowym.

Zasady turnieju strzeleckiego „Strzał od serca”:

• warunkiem udziału jest:
    1 donacja osocza (600 ml)
    lub 1 donacja krwi pełnej (450 ml),
  • wiek uczestnika: od 18. do 65. roku życia,
  • krew należy oddać w dniach 8 maja – 14 czerwca 2023 roku, w RCKiK OT w Ostrołęce (szpital) lub podczas organizowanych akcji honorowego oddawania krwi,
  • udział w turnieju jest bezpłatny,
  • każdy uczestnik strzela w dniu donacji lub w dniu kolejnym, nie później jednak niż do 14 czerwca, do godz. 17.30. Można to zrobić tylko w godzinach otwarcia strzelnicy cyfrowej, czyli od wtorku do soboty w godz. 10:00-17:30 (ostatnie wejście 17:00), a w niedzielę w godz. 10:00- 15:30 (ostatnie wejście 15:00),
  • raz w tygodniu wyniki będą publikowane na stronie Muzeum i fanpage’u na Facebooku OR PCK w Ostrołęce,
  • turniej wygra osoba, która zdobędzie najlepszy wynik. W przypadku remisu zarządzona zostanie dogrywka

Każdy uczestnik otrzyma voucher na zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych, a każda osoba, która pierwszy raz odda krew, dostanie dodatkowo voucher na strzelnicę. Najlepszym zawodnikom wręczymy puchary, dyplomy i nagrody.

Kontakt z organizatorami: Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (510 139 061), Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrołęce (29 764 28 22), Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Oddział Terenowy w Ostrołęce (29 765 16 64).

Przed zgłoszeniem swojego udziału, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM: