10 lutego spektakl satyryczny „Zapiski oficera Armii Czerwonej”

W piątek 10 lutego w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce obejrzeć będzie można spektakl „Zapiski oficera Armii Czerwonej”, w którym wystąpi znany aktor Piotr Cyrwus. Początek o godz. 18.00, wstęp wolny.

„Zapiski oficera Armii Czerwonej” to spektakl satyryczny oparty na powieści Sergiusza Piaseckiego. W rolę tytułowego oficera wcieli się aktor Piotr Cyrwus.

Starszy lejtant Michaił Zubow 17 września 1939 roku razem z Armią Sowiecką wkracza do Polski. Wychowany w systemie totalitarnym żołnierz, karmiony komunistyczną propagandą, postrzega Polskę jak kraj burżuazyjny, niesprawiedliwy.

Nowe otoczenie widzi mu się jako dziwne, groteskowe, śmieszne. Wypadki wojenne wpływają na Zubowa – czy zmienią jednak jego sposób pojmowania rzeczywistości?

Spektaklowi przyznano wyróżnienie na Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu.

Przedstawienie odbędzie się w sali kinowej Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, w piątek 10 lutego o godz. 18.00.

Bezpłatne bilety wydawane są w kasie muzeum. Można je także zarezerwować, dzwoniąc pod numer telefonu: 510 139 061.