Poznajcie trasy Biegu Tropem Wilczym w Ostrołęce

Już w niedzielę 15 sierpnia odbędzie się Bieg Tropem Wilczym, którego organizatorem w Ostrołęce jest nasze Muzeum. Poniżej przedstawiamy dwie trasy, z którymi zmierzą się biegacze.

Bieg na 1963 m nawiązuje do daty śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”. Osoby powyżej 14. roku życia mogą wziąć też udział w biegu na 5000 m.

Bieg 1963

• START – brama Muzeum Żołnierzy Wyklętych, Ciasna, Filochowskiego „Sana”, Zwycięzców, Chomicza, Czeczotka, Kurpiowska, 22 Lipca, Filochowskiego „Sana”, Ciasna, – META brama Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Bieg 5000 m

• START – brama Muzeum Żołnierzy Wyklętych, Ciasna, Filochowskiego „Sana”, 22Lipca, Kurpiowska, Poległych wzdłuż muru cmentarza.Potem wałem aż do ogrodzenia, a następnie wzdłuż rzeki i ul. Wioślarską w kierunku mostu im. Kardynała Wyszyńskiego. Przed mostem wbiegamy z powrotem na wał.Po zrobieniu dodatkowej pętli na wale wracamy ulicami Poległych, Kurpiowską, 22 Lipca, Filochowskiego „Sana”, Ciasną. META – brama Muzeum Żołnierzy Wyklętych.