Otwarcie wystawy monet NBP, promocja numizmatu i wręczenie odznak

W czwartek 23 marca w Muzeum Żołnierzy Wyklętych otwarta zostanie wystawa czasowa monet kolekcjonerskich NBP z serii „Wyklęci przez komunistów Żołnierze Niezłomni”. Podczas uroczystości wręczone będą Odznaki Honorowe „Krzyż Pamięci Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych 1944-1963”.

Uroczystość związana z otwarciem nowej wystawy czasowej i wręczeniem odznak w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce rozpocznie się o godz. 17.00.

Ekspozycja przedstawiać będzie wyemitowane monety kolekcjonerskie Narodowego Banku Polskiego z serii „Wyklęci przez komunistów Żołnierze Niezłomni”. Wówczas też zostanie zaprezentowany kolejny numizmat z wizerunkiem Józefa Kurasia „Ognia”.

Ponadto wręczone zostaną Odznaki Honorowe „Krzyż Pamięci Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych 1944-1963” przyznawane przez Towarzystwo Pamięci Historycznej „Memoria Restituta”. W programie wydarzenia jest też widowisko „Wyklęci przez komunistów Żołnierze Niezłomni”.

Podczas uroczystości będzie istniała możliwość zakupu srebrnej monety z Józefem Kurasiem „Ogniem”.