Opowiedzieliśmy dzieciom i młodzieży o Żołnierzach Wyklętych

Nasze Muzeum wciąż jest zamknięte – trwają prace przy powstaniu wystawy stałej oraz sali kinowej. Co jakiś czas odwiedzają nas jednak młodzi ludzie, którzy chcą dowiedzieć się więcej o historii Żołnierzy Wyklętych i podziemiu antykomunistycznym.

O powojennej historii i walce Niezłomnych, a także okolicznościach powstania i idei naszego Muzeum opowiedzieliśmy uczestnikom obozu ZHR z komendantem Karolem Płochą, grupom oazowym – jednej pod opieką ks. Kamila Nowaka, drugiej ks. Sebastiana Urbańskiego – a także uczestnikom obozów sportowych, którymi opiekował się Jakub Grzyb. W lipcu i sierpniu odwiedziło nas łącznie prawie 200 osób.

Dziękujemy za te wizyty. Mamy nadzieję, że dzięki nim wiedza na temat Żołnierzy Wyklętych została pogłębiona i że za kilka miesięcy spotkamy się na zwiedzaniu wystawy stałej.