Olaf Popkiewicz w Ostrołęce. Zapraszamy na spotkanie

W niedzielę 31 lipca w naszym Muzeum odbędzie się spotkanie ze znanym archeologiem i detektorystą Olafem Popkiewiczem. Opowie on nam o broni używanej w czasie Powstania Warszawskiego i drugiej konspiracji. Początek spotkania o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Olaf Popkiewicz ma na koncie wiele ważnych odkryć. M.in. w Bykowni na Ukrainie odnalazł pierwsze mogiły, w których znajdowały się szczątki polskich oficerów zamordowanych przez NKWD, w miejscowości Nowe Marzy trafił na bardzo dobrze zachowane relikty młyna wodnego z pierwszej połowy XIV wieku. Był członkiem wielu ekspedycji archeologicznych.

Współpracował przy realizacji programów „Było, nie minęło” w TVP, szerszej publiczności dał się poznać jako prowadzący i redaktor programu „Poszukiwacze historii”, który obejrzeć można było na kanale Polsat Play.

Obecnie prowadzi swój kanał na You Tube, jest również członkiem zespołu prowadzącego badania archeologiczne na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Jest także rekonstruktorem, a także kolekcjonerem broni z okresu I oraz II wojny światowej.

Spotkanie z Olafem Popkiewiczem odbędzie się w ramach obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które organizuje nasze Muzeum. Oto pełen program wydarzeń, które przygotowaliśmy:

31 lipca, godz. 16.00spotkanie z archeologiem, detektorystą Olafem Popkiewiczem. Gość opowie o broni używanej podczas Powstania Warszawskiego i „drugiej konspiracji”.

1 sierpnia, godz. 18.00 – projekcja filmu „Miasto 44”, w reżyserii Jana Komasy.

15 sierpnia, Święto Wojska Polskiego – iluminacja w biało-czerwonych barwach na budynku Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

20-24 września, w godzinach otwarcia muzeum„Kartka z Powstania” –pokazy filmu fabularnego zrealizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), opowiadającego prawdziwą historię jednego z powstańców warszawskich.

7 października, godz. 18.00„A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim” – spektakl wystawiony przez Adriannę Kieś i Przemysława Tejkowskiego, który jest też reżyserem przedstawienia.