O wojnie w Ukrainie (i nie tylko) z Adamem Słomką

O wojnie w Ukrainie (i nie tylko) porozmawiamy z Adamem Słomką, działaczem opozycji w PRL, były posłem na Sejm, a także twórcą Legionu Polskiego, organizacji pomagającej Ukrainie podczas rosyjskiej inwazji. Spotkanie odbędzie się w sobotę 28 stycznia w sali kinowej Muzeum. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Adam Słomka, komendant Legionu Polskiego, opowie o trwającej wojnie w Ukrainie, ale poruszy też i inne tematy.

Legion Polski, uformował się 5 marca 2022 r. w Krakowie, w reakcji na wojnę, która rozgorzała po napadzie Rosji na Ukrainę. Organizacja ta podjęła się misji organizowania na terenie Polski, Ukrainy i w świecie wszelkiego rodzaju wsparcia niezbędnego dla wywalczenia zwycięstwa nad Rosją.

Twórcy Legionu Polskiego, wzorem Józefa Piłsudskiego, poprowadzili z Oleandrów w podróż do Lwowa pierwszą kadrową kompanię ochotników, aby mogli wziąć udział w pomocy dla napadniętych Ukraińców i rodaków na kresach.

Zapraszamy.