Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprasza na rajd rowerowy

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprasza na I Rajd Rowerowy Pamięci ppor. Józefa Kozłowskiego „Lasa”. Odbędzie się on w sobotę 25 czerwca na trasie z Ostrołęki do bunkrów żołnierzy XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, znajdujących się w pobliżu miejscowości Gleba, w gminie Kadzidło. Udział w rajdzie jest bezpłatny, ruszyły już zapisy.

Trasa I Rajdu Rowerowego Pamięci ppor. Józefa Kozłowskiego „Lasa” liczy około 36 kilometrów. Wiodła będzie z Ostrołęki poprzez lokalne (powiatowe, gminne, leśne) drogi gmin Olszewo-Borki, Lelis i Kadzidło.

Start zaplanowany został na godzinę 10.00 na dziedzińcu Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ulicy Traugutta 19 w Ostrołęce.

Na trasie rajdu zaplanowane zostały dwa postoje edukacyjne w miejscowościach Przystań oraz Aleksandrowo – Obierwia, podczas których pracownicy Muzeum będą mówić o historii podziemia antykomunistycznego oraz ważnych wydarzeniach związanych z działalnością Niezłomnych na terenie północnego Mazowsza.

Udział w I Rajdzie Rowerowym Pamięci ppor. Józefa Kozłowskiego „Lasa” jest bezpłatny. Zapisać się można, korzystając z formularza elektronicznego. Tam też znajduje się szczegółowy regulamin imprezy.

Ze względów bezpieczeństwa obowiązuje limit uczestników – 150 osób.

Na uczestników, którzy pokonają trasę, czekają konkursy z nagrodami oraz pamiątkowe gadżety.

Trasę rajdu prześledzić można TUTAJ.

Zapraszamy!