Muzealna Środa o życiu w obozach – zapowiedź

Najbliższa Muzealna Środa odbędzie się 4 grudnia, jak zawsze o godz. 18.00. Tym razem przybliżony zostanie obraz życia codziennego kobiet w niemieckich obozach koncentracyjnych. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Nowak.

Gehennę kacetu trudno sobie wyobrazić. Jednak nawet w najbardziej trudnych warunkach ludzie starali się przetrwać. Jak to robili? Liczyła się pomysłowość, czy bezwzględność? Co sprawiało, że część więźniów przeżyło? Na te i inne pytania odpowie gość MŻW – Agnieszka Nowak.

Nakreśli ona także specyfikę obozów kobiecych, takich jak np. Ravensbrück, oraz przypomni relacje świadków historii. Tym samym zostanie przedstawiony sposób działania jednej z największych machin terroru w dziejach.

Grudniowe wystąpienie jest już trzecim spotkaniem w ramach cyklu, które wpisuje się w tematykę II wojny światowej.

Agnieszka Nowak obroniła w 2013 r. doktorat na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jej zainteresowania badawcze skupiły się m.in. na strategiach przetrwania w obozach koncentracyjnych oraz eksperymentach medycznych wykonywanych na więźniarkach i więźniach. Obecnie jest nauczycielką historii i WOS-u w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim.

Na spotkanie zapraszamy 4 grudnia o godzinie 18.00 do siedziby Muzeum przy ul. Traugutta 19.