Muzealna Środa: Działalność NZW na północnym Mazowszu i Białostocczyźnie

Podczas kwietniowej Muzealnej Środy będziemy gościć Pana Roberta Radzika, publicystę i autora wielu opracowań i książek dotyczących historii podziemia lat 1944-1956. Podczas spotkania poruszone zostaną szczególnie zagadnienia dotyczące sposobów walki przeciwko sowietyzacji Polski podejmowanej przez żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego na terenie Białostocczyzny i Mazowsza Północnego.

Tadeusz Narkiewicz „Ciemny”, Mieczysław Dziemieszkiewicz „Rój”, Władysław Żwański „Błękit” – to tylko niektóre ważne i godne przypomnienia sylwetki żołnierzy niezłomnych. Ich walka z komunistycznym aparatem bezpieczeństwa i nadgorliwymi działaczami partyjnymi obfitowała w wiele krytycznych wydarzeń. Nasz gość przybliży Państwu ich motywację oraz realia tamtych dramatycznych czasów.

Zapraszamy w środę 3 kwietnia o godzinie 18:00.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Muzeum przy ul. Traugutta 19.