Monodram „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” w naszym Muzeum

Już w piątek 24 czerwca w naszym Muzeum obejrzeć będzie można monodram „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego.

Monodram „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest wolny – bezpłatne bilety można odebrać w kasie Muzeum.

Monodram jest sceniczną dokumentacją życia i działalności Witolda Pileckiego od dobrowolnego pojmania w Warszawie, działalności w Auschwitz, po śmierć w 1948 roku.

Scenariusz został oparty na pamiętnikach rotmistrza, jego listach oraz protokołach z przesłuchań przed komunistycznym sądem.

„Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” to nie tylko dokumentalna opowieść, to także chwytająca za gardło historia o niezwykłym człowieku. Przemysław Tejkowski stworzył na scenie postać, która staje wobec pytań o zło w historii i zło w człowieku, która do dna zgłębia ból, rozpacz i upokorzenie.

„Starałem się żyć tak, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć niż lękać”- Witold Pilecki.

• scenariusz i reżyseria: Sławomir Gaudyn
  • wykonanie: Przemysław Tejkowski
  • muzyka: Jacek Chrobak
  • głosy z offu: Robert Żurek, Robert Chodur

Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt wsparła Fundacja PKO Banku Polskiego.