Konferencja o bohaterach podziemia antykomunistycznego

Zapraszamy do obejrzenia konferencji „Żołnierze i działacze powojennego podziemia niepodległościowego. NIEZNANI BOHATEROWIE”, zorganizowanej przez Fundację Kwartalnika „Wyklęci”. Celem przedsięwzięcia było spopularyzowanie mniej znanych postaci powstania antykomunistycznego.

Słowo wstępu wygłosili Kajetan Rajski (Prezes Zarządu Fundacji Kwartalnika „Wyklęci”) oraz Janusz Kotowski (dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce).

Uczestnicy panelu: dr hab. Tomasz Balbus  (IPN Wrocław), dr Waldemar Brenda, dr Bogumiła Zalewska-Opasińska, Michał Ostapiuk (IPN Olsztyn), Rafał Tesmer (Stowarzyszenie Reduta Tradycji i Historii Ziemi Lubawskiej), Marcin Modzelewski (Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce).

Relacja dostępna jest tutaj: