Koncert Luxtorpedy ze zbiórką dla Ukrainy

W sobotę 5 marca w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbędzie się koncert rockowego zespołu Luxtorpeda. Podczas występu zbierane będą pieniądze, które zostaną przeznaczone na pomoc dla obywateli Ukrainy.

Już w sobotę 5 marca w Ostrołęce zagra zespół Luxtorpeda. Muzycy dadzą koncert pt. Wiara, siła, męstwo”. Rozpocznie się on o godz. 18.00, na dziedzińcu Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (ul. Traugutta 19). Wstęp jest bezpłatny.

Podczas wydarzenia będzie możliwość wsparcia obywateli Ukrainy, których dotknął koszmar wojny. Prowadzona będzie zbiórka pieniędzy – datki będzie można wrzucać do puszek Caritasu Diecezji Łomżyńskiej i przeznaczone zostaną one na pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów.

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku. Założył go gitarzysta i wokalista Robert Friedrich. Grupa gra rocka, rocka alternatywnego oraz punk rocka. Jej występy na żywo to dawka nie tylko świetnej muzyki, ale i niesamowitej energii.

Koncert Luxtorpedy odbędzie się w ramach otwarcia Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce – pierwszego w całości poświęconego żołnierzom podziemia antykomunistycznego.

Zapraszamy!

Fot. Archiwum zespołu