Gry historyczne IPN w naszym sklepie

0
625

Systematycznie poszerzamy ofertę naszego sklepu Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Teraz znajdziecie w nim Państwo gry historyczne Instytutu Pamięci Narodowej.

Gry planszowe i karciane od kilku lat przeżywają prawdziwy renesans – zapewniają świetną rozrywkę, pozwalają na spędzenie czasu w gronie bliskich, a w końcu odrywają nas, chociaż na chwilę, od telefonów czy mediów społecznościowych. Nie mogło zatem zabraknąć i ich w ofercie naszego sklepu.

Nasz asortyment wzbogaciliśmy o gry produkcji Instytutu Pamięci Narodowej. Gwarantują one więc nie tylko przednią zabawę, ale i lekcję historii – zwłaszcza dla najmłodszych.

Dzięki nim pomożecie odzyskać niepodległość Polski, przemierzycie szlak żołnierzy razem z misiem Wojtkiem. Przygód – na młodszych i starszych – czeka zatem wiele! Mamy nadzieję, że gry historyczne i Państwu przypadną do gustu i nie raz będziecie po nie sięgać.

Niepodległa

Akcja gry obejmuje wydarzenia z lat 1910–1920, z naciskiem na okres od wybuchu I wojny światowej do odzyskania niepodległości w 1918 r. Plansza przedstawia obszar przyszłej Polski.

Gracze podejmują działania właściwe bohaterom czasów walk o niepodległość: starają się szerzyć idee niepodległościowe, zabiegać o narodową zgodę oraz umacniać pozycję Polski na świecie. Jeżeli spełnią określone warunki, Polska odzyska niepodległość w wielkim finale 1918 r.

Gra dla 2 do 4 graczy w wieku od 12 lat.

Cena: 69,99 zł

Prezentacja i oferta zakupu gry TUTAJ.

Miś Wojtek

Odwołujący się do realiów II wojny światowej „Miś Wojtek” ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji.

W grze, podążając szlakiem żołnierzy 2. Korpusu Polskiego, zbieramy pamiątki związane z losami żołnierzy i ich słynnego niedźwiedzia, Wojtka. Kto zbierze najlepszy zbiór pamiątek, zwycięża.

Gra dla 2–5 graczy w wieku od 6 lat.

Cena: 39,99 zł

Prezentacja i oferta zakupu gry TUTAJ.

Znak Znak – Monte Cassino

W trakcie rozgrywki w „Znaj Znak – Monte Cassino” gracze uczą się rozpoznawać m.in. wybranych żołnierzy, oznaki jednostek biorących udział w bitwie, uzbrojenie, istotne wydarzenia historyczne z okresu II wojny światowej oraz najważniejsze daty.

Na każdej karcie do gry znajduje się 12 różnych symboli związanych z bitwą o Monte Cassino. Każdą parę kart łączy wspólny symbol. Gracz ma za zadanie jak najszybciej znaleźć ten symbol na dwóch leżących na stole kartach i podać jego nazwę. Jeżeli jej nie zna, odwraca kartę i odczytuje nazwę oraz opis symbolu, po czym wykłada na stół nową kartę i gra toczy się dalej. Jeżeli gracz pamiętał prawidłową nazwę, swoją kartę oddaje przeciwnikowi. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.

Cena: 15 zł

Prezentacja i oferta zakupu gry TUTAJ.

111

Jej akcja rozgrywa się we wrześniu 1939 r. i odtwarza walkę w obronie polskiego nieba, jaką toczyła m.in. 111 Eskadra Myśliwska.

Jeden z graczy dowodzi skromnymi siłami polskiego lotnictwa, a drugi atakuje potężnym Luftwaffe. Zadaniem polskich pilotów jest strącenie niemieckich bombowców, zanim dotrą one nad Warszawę. Z pomocą lotnikom przychodzą artyleria przeciwlotnicza i obsługa ukrytych przed Niemcami lotnisk polowych. Dołączona do gry broszura opisuje historię Brygady Pościgowej i bohaterskie wyczyny polskich lotników.

Gra dla 2 osób w wieku od 10 lat.

Cena: 15 zł

Prezentacja i oferta zakupu gry TUTAJ.

Polak Mały

Gra edukacyjna „Polak Mały” za pomocą puzzli – które można również wykorzystać do zabawy w memory – zapoznaje z polskimi symbolami narodowymi: flagą, herbem i słowami hymnu. W załączonej broszurze zamieszczono instrukcje gier dla dzieci w różnym wieku, od 4 do 8 lat.

Cena: 15 zł

Prezentację i ofertę zakupu gry TUTAJ.

Zachęcamy też do przejrzenia pozostałej oferty sklepu.

Dochód ze sprzedaży produktów przeznaczymy na wsparcie działalności edukacyjnej Muzeum.