Gościliśmy Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

Do Ostrołęki zaprosiliśmy Mobilne Muzeum Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Zatrzymało się ono u nas w weekend 7-9 października.

Wystawa Mobilnego Muzeum Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” opowiadała o historii Polski w latach 1918-1925.

Przybliżała ona najważniejsze postaci tego okresu, także sylwetki lokalnych bohaterów. Mówiła o istotnych wydarzeniach z pierwszych lat II RP, o polskich wynalazkach.

Można było przyjrzeć się medalowi Nagrody Nobla, który otrzymał Władysław Reymont w 1924 roku, czy też makiecie polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku.

To tylko niektóre z atrakcji, które czekały na zwiedzających. Cała interaktywna i multimedialna wystawa mieściła się w specjalnym pojeździe ciężarowym.

Na zewnątrz ustawiono ponadto dwa stanowiska. W jednym z nich wyświetlano filmy w wirtualnej rzeczywistości: „Wiktoria 1920”, „Dża-Dża” i „Nie kochać w taką noc”.

Pierwszy film przenosił widzów do czasów wojny polsko-bolszewickiej, drugi opowiadała o międzywojennej mistrzyni tenisa Jadwidze Jędrzejewskiej. Trzeci zaprosił za kulisy międzywojennej rewii z Aleksandrem Żabczyńskim,

W drugim stanowisku można było sobie zrobić zdjęcie z jednym z Ojców Niepodległości.