Festiwal NNW w Ostrołęce. Dwa dni Retrospektyw w Muzeum

19 i 20 grudnia będziemy gościć Retrospektywy Festiwalu NNW. W programie wiele ciekawych seansów w kinie, a także uroczysta gala z koncertem, panele dyskusyjne, warsztaty filmowe i spotkanie ze Świadkiem Historii. Wstęp wolny.

Festiwal Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci to wyjątkowe wydarzenie na filmowej mapie Polski oraz Europy kierowane do twórców oraz środowisk interesujących się najnowszą historią.

Za nami XIV edycja tej imprezy. Jak co roku jej organizatorzy wyruszają w Polskę ze swoimi Retrospektywami, które są takim Festiwalem NNW w pigułce. W tym roku przyjadą do Ostrołęki, do Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Czekają nas dwa dni pełne wielu atrakcji, wśród których są m.in. warsztaty filmowe, wystawy historyczne, spotkanie ze Świadkiem Historii, panele dyskusyjne i oczywiście seanse w kinie.

A obejrzeć będzie można nagradzane i cenione filmy, takie jak: „Oblężenie Warszawy” czy „Lokatorkę”. To tylko jednak niektóre z kinowych propozycji.

Zwieńczeniem Retrospektyw w Ostrołęce będzie uroczysta gala z wręczeniem Świadkom Historii statuetek: Sygnetów Niepodległości i Drzwi do Wolności, a także koncertem.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Retrospektywy Festiwalu NNW
Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce:

Poniedziałek 19 grudnia

WPROWADZENIE DO WARSZTATÓW FILMOWYCH

Żywa lekcja historii
– spotkanie młodzieży ze świadkiem historii

WYSTAWA HISTORYCZNA
– Zbrojne podziemie niepodległościowe na północnym Mazowszu
– Wystawa o Misiu Wojtku

BLOK FILMOWY
– „Oblężenie Warszawy” reż. Eugeniusz Starky, 55′, Polska (Nagroda główna w Konkursie Dokument Polski).
– „Ostatni rozdział” reż. Tomasz Łysiak, 69′, Polska
– „Polska Szuka Bohaterów” reż. Arkadiusz Gołębiewski, 19’, Polska
– „Dzieci Kwatery Ł” reż. Arkadiusz Gołębiewski, 51’, Polska
– „Żwirko i Wigura. 15 dni chwały” reż. Piotr Kloc, 55’
– „Lokatorka” reż. Michał Otłowski, 118′, Polska 2021 (film otrzymał Nagrodę Publiczności Festiwalu Filmowego NNW – Nagroda dla najlepszego filmu wybranego głosami widzów)

Wtorek 20 grudnia

WARSZTATY FILMOWE DLA MŁODZIEŻY

WYSTAWY HISTORYCZNE

BLOK FILMOWY
– „Inka. Zachowałam się jak trzeba” reż. Arkadiusz Gołębiewski, 28’, Polska
– „Kochankowie z lasu” reż. Arkadiusz Gołębiewski, 39’, Polska

PANEL DYSKUSYJNY – Pamięć i Tożsamość.
Rola placówek naukowo – dydaktycznych: muzeów, izb pamięci w przywoływaniu historii

UROCZYSTA GALA
– wręczenie Świadkom Historii statuetek: Sygnetów Niepodległości i Drzwi do Wolności – koncert zespołu muzycznego

WARSZTATY DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH ON-LINE
Aktywizacja lokalnych środowisk pozarządowych (szkolenie z fundraisingu). Prowadzenie: Robert Kawałko – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku.