Trzecia część filmu dokumentalnego poświęconego postaci Jerzego Woźniaka, żołnierza AK i WiN, lekarza skazanego na karę śmierci i długoletnie więzienie za działalność w podziemiu antykomunistycznym.
Jerzy Woźniak dzieciństwo spędził w Błażowej. Cztery klasy gimnazjum ukończył w Rzeszowie.
To na Podkarpaciu zaczęła się jego żołnierska historia. W Błażowej wstąpił do Armii Krajowej, tutaj także uczestniczył w akcji „Burza”.
Ostatnia z trzech części serii Żołnierze Wyklęci. Jerzy Woźniak pt. „Przywrócić Prawdę.” W 1956 roku, jako trzydziesto-trzylatek, Pan Jerzy po 11 latach opuszcza więzienne mury. Usiłuje się odnaleźć w mrocznej peerelowskiej rzeczywistości. „Co dalej?”. Żeni się z ukochaną, która czekała na niego 11 lat. Rozpoczyna studia medycyny, aby zostać lekarzem.
Rok 1989 przynosi wolną Polskę, Joanna Szczepkowska nie kryjąc radości i wzruszenia mówi: „Proszę państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm”. Tymczasem komunistyczni sędziowie, więzienni oprawcy i fałszywi kombatanci beztrosko chodzą po ulicach Polski pobierając niezwykle wysokie emerytury. W 1999 roku Jerzy Woźniak odbiera niespodziewany telefon od premiera Jerzego Buzka…
scenariusz i reżyseria: Sławomir Górski
Konsultacja naukowa: Leszek Żebrowski, Tomasz Balbus; Krzysztof Szwagrzyk, Włodzimierz Suleja
muzyka: Konstancja Kochaniec
zdjęcia: Piotr Niemcewicz, Piotr Sędzikowski
udźwiękowienie: Robert Maniak, Jacek Kaźmierczak
współpraca naukowa i redakcyjna: Marcin Matczuk
Film powstał na zlecenie Instytutu Pamięci Narodowej – Oddział we Wrocławiu