MUZEALNA ŚRODA o początkach więzienia w Ostrołęce

Zapraszamy na kolejną „Muzealną środę”. Wrześniowe spotkanie poświęcone będzie historii powstania i pierwszym latom istnienia carskiego aresztu w Ostrołęce przy obecnej ulicy Traugutta 19, gdzie mieści się siedziba naszego Muzeum.

Skąd wziął się pomysł budowy obiektu penitencjarnego w Ostrołęce? Jakie były okoliczności jego powstania? Jak wyglądał projekt? W jakich warunkach przetrzymywano aresztantów?

Będziecie Państwo mogli również dowiedzieć się o głośnej ucieczce z aresztu, o której informowano ówczesnego Ministra Sprawiedliwości Cesarstwa Rosyjskiego.

O tych, jak również o innych sprawach związanych z początkami więzienia w Ostrołęce, będzie mowa w środę 5 września 2018. Początek o godzinie 18.00. Zapraszamy do tymczasowego biura Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ul. dr. Józefa Psarskiego 17 w Ostrołęce.

Spotkanie poprowadzi dr Jerzy Kurstak, specjalista ds. naukowo-badawczych w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.