II Ogólnopolski Zjazd Dzieci Żołnierzy Wyklętych w Bychawie

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy na II Ogólnopolski Zjazd Dzieci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 18 lutego 2017 r. o godzinie 10:45 w Bychawskim Centrum Kultury przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego 34.

Podczas wydarzenia zorganizujemy zbiórkę pamiątek dla naszego Muzeum. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z nami swoimi rodzinnymi zbiorami. Będziemy przyjmować oryginalne obiekty, ale będzie również możliwość przekazania nam jedynie skanów lub fotografii (kopie będziemy wykonywać na miejscu).

PROGRAM WYDARZENIA

18 lutego
– Otwarcie zjazdu połączone z wręczeniem medali „Pro Patria”
– Panel z „Wilczętami” poprowadzi Kajetan Rajski
– Panel dyskusyjny z historykami „Walka czy kolaboracja – jakie było rozwiązanie” poprowadzi
prof. Tomasz Panfil
– Koncert patriotyczny

19 lutego
godz. 10:00 – Msza św. w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Bychawce Drugiej w int. Żołnierzy Wyklętych
godz. 10:00 – Msza św. w Kościele pw. Jana Chrzciciela w Bychawie
Organizatorzy:
Józef Stanicki
Bychawskie Centrum Kultury

• Krzysztof Marciniak
    Posted 07/02/2017 11:38 0Likes

Kochani, popieram was całym sercem, ale dlaczego akurat w lutym w środku zimy? Wiosna lato gdzie aura bardziej przyjazna i w sezonie wakacyjnym wielu zainteresowanych mieszkających za granicą chętnie połączy przyjemne z pożytecznym i weźmie udział w tego rodzaju wydarzeniach . Z szacunkiem Krzysztof Marciniak .

Comments are closed.