“FLESH AND BLOOD” A Film Portrait of Colonel Cieplinski

„Z Krwi i Kości” – dokument fabularyzowany w konwencji animowanego komiksu, w angielskiej wersji językowej.

Taki tytuł towarzyszy, powstającej od listopada 2017 roku, produkcji poświęconej postaci wybitnego oficera podziemia niepodległościowego, ppłk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.

Autor filmu koncentruje się na heroicznych osiągnięciach młodego oficera Wojska Polskiego, którego biografię wypełnia liczba osiągnięć równa kilku odcinkom Kapitana Ameryki lub Supermana. Nie są to przypadkowe odniesienia, ponieważ właśnie takie porównania możemy znaleźć w streszczeniach filmu:

To opowieść o herosie, bohaterze z krwi i kości, polskim Kapitanie Ameryka, który nie powstał w twórczych umysłach zagranicznych geniuszy, ale w prawdziwym świecie opanowanym przez realne zło – komunizm, którego celem było niszczenie i żądza władzy nad całym światem.

Konwencja filmu niemal w całości zdominowana jest animacją komiksową, w którą twórcy wkomponowują żywych aktorów i przedmioty archiwalne. Ten innowacyjny zabieg, co potwierdza reżyser Sławomir Górski, choć jest spotykany w obecnych realizacjach i zapewnia, że w filmie o Łukaszu Cieplińskim widz spotka podobną formę po raz pierwszy.
Obiecujący jest czas filmu, bliski pełnometrażowej produkcji kinowej, planowany na 80 minut. Film, wg relacji producenta filmu Jacka Tarasiuka, powstaje w kooperacji z zagranicznym koproducentem, który pomaga wprowadzić polsko-brytyjską produkcję na ekrany anglojęzycznych odbiorników telewizyjnych.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce patronuje oraz wspiera produkcję filmu. Dochód ze sprzedaży monet z wizerunkiem Łukasza Cieplińskiego przeznaczamy na ten cel. Liczy się każdy, nawet drobny wkład. Zachęcamy Państwa do zakupu numizmatów

Zapraszamy na stronę produkcji filmu „Z Krwi i Kości”.