Bezpłatne bilety na seans można odebrać w kasie muzeum lub zarezerwować je, dzwoniąc pod numer telefonu 510 139 061 (odbiór biletu najpóźniej 30 minut przed wydarzeniem, bilety wydajemy tylko na najbliższy seans).
O kontakt w sprawie rezerwacji biletów prosimy od wtorku do soboty w godz. 10.00 – 18.00 bądź w niedzielę w godz. 10.00 – 16.00.
ŻYWY
środa 7 lutego, godz. 18.00
„Żywy” to prawdziwe historie osób, które stanęły twarzą w twarz z Kimś, kogo wielu nie chce lub nie potrafi zobaczyć.
Niewierzący student medycyny, dziewczyna, której chłopak zginął w wypadku, czy młody gangster przeżywają najbardziej zaskakujące i niespodziewane spotkanie.
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: Hiszpania
Czas trwania: 80 minut
OSTATNI WIKING
środa 14 lutego, godz. 18.00
Martin znalazł specyficzny sposób na poradzenie sobie z kryzysem wieku średniego – nie kupuje kabrioletu i nie próbuje podrywać o dwadzieścia lat młodszych dziewczyn; zamiast tego wynosi się z rodzinnego domu i postanawia zamieszkać w lesie, by żyć tak, jak przed wiekami żyli jego przodkowie.
Choć „Ostatni wiking” to film po skandynawsku zabawny i urokliwy, reżyser Thomas Deneskov nie zamierza swojego bohatera bez końca wyśmiewać.
Łącząc komedię z poważnym dramatem, buduje portret zagubionego mężczyzny, który stara się odnaleźć dla siebie nową drogę.
Gatunek: komedia
Produkcja: Dania
Czas trwania: 104 minuty
KOS
środa 21 lutego, godz. 18.00
[wszystkie bilety wydane]
Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo.
Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac, szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego, który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem, który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli.
Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki. W trakcie ucieczki spotyka na swojej drodze Domingo, a między mężczyznami tworzy się silna więź porozumienia, mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka.
Razem trafiają do dworku pułkownikowej, gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. „Kos” jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie, jednak w decydującym momencie to właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania.
Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał wybrać: czy dalej podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do „Kosa” Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.
Gatunek: Historyczny, Akcja
Produkcja: Polska
Czas trwania: 120 minut
KOS
środa 28 lutego, godz. 18.00
[wszystkie bilety wydane]