Epidemia COVID-19 dała asumpt do nowych działań w zakresie e-edukacji. Nasze Muzeum nie jest pod tym względem wyjątkiem. Dziś prezentujemy Państwu prostą grę, która – mamy nadzieję – pozwoli spędzić miło czas z dziećmi, a także wytłumaczyć im sens kwarantanny w obliczu zagrożenia chorobami zakaźnymi.
10 marca pracownicy MŻW odwiedzili Szkołę Podstawową w Kleczkowie, by poprowadzić warsztaty z cyklu „Amnestia 1947: historia niedotrzymanego słowa”.
Wczoraj z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych gościliśmy w naszych murach współtwórcę lubelskiej sceny muzycznej, nauczyciela i piosenkarza Adama Jarząbka.
Razem z Teatrem Nie Teraz zapraszamy na spektakl „Pokonać piekło” poświęcony św. Andrzejowi Boboli i bł. ks. Jerzemu Popiełuszce.
Kolejny raz bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Księgarń 2024”. Zapraszamy do nas w piątek 4 października. W programie spotkanie autorskie, pokazy filmów VR, spektakl oraz Turniej Gry Planszowej.
Przedstawiamy repertuar „Filmowych śród z MŻW” na wrzesień 2024.
W każdą drugą niedzielę miesiąca w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbywają się spotkania przy grach planszowych „Kryptonim: Gramy!”. Wstęp wolny.
Zapraszamy na spotkania pracowni mikromodelarstwa i gier strategicznych, które odbywają się w Muzeum Żołnierzy Wyklętych.
W czwartek 15 sierpnia w Ostrołęce odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego.
Zarządzenie Dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w sprawie wprowadzenia Standardów Ochrony Małoletnich w Muzeum Żołnierzy WyklętychPobierz
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W MUZEUM ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH WERSJA PEŁNA Zał. nr 1 do Zarządzenia nr 8 z dnia 12.08.2024 Dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w sprawie wprowadzenia Standardów Ochrony Małoletnich w…
Zapraszamy w sierpniu 2024 roku na zwiedzanie bez dodatkowej opłaty za przewodnika. Oferta obowiązuje od wtorku do piątku, chętni będą mogli z niej skorzystać o godz. 12.00 i 15.00.
Finałem obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego był koncert pn. „Powstać, by żyć”. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na wydarzenia organizowane przez nasze Muzeum i artystom dla nas występujących.
W niedzielę 4 sierpnia drużyny piesze i rowerowe mierzyły się z naszą grą terenową „Powstanie Warszawskie”. Zorganizowaliśmy ją w ramach 80. rocznicy wybuchu Powstania.
Kolejna odsłona obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego za nami. W sobotę 3 sierpnia wzięliśmy udział w spotkaniu pn. „Powstańczy szlak Mieczysława Fogga «Ptaszka»”, a także otwarciu wystawy poświęconej temu artyście.
Warszawska Orkiestra Sentymentalna po raz kolejny uraczyła nas nieśmiertelnymi melodiami, w fantastycznym wykonaniu. Jej koncert odbył się w piątek 2 sierpnia, w ramach obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.